Testament Türkiye Fan Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Testament Türkiye Fan Sitesi

Eskisehir / Turkey

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

KURBAN

2 posters
YazarMesaj
çığıl
yönetici
yönetici
çığıl

KURBAN Empty
MesajKonu: KURBAN   KURBAN Icon_minitimeCuma Şub. 02, 2007 11:57 pm

Kurban, Türk rock müzik grubu. 1995 yılında Outside adı ile kuruldu. Bu isim altında ingilizce şarkılar çaldılar. 1997 yılında grubun ismini Kurban olarak değiştirdiler ve aynı yıl, 1995 yılında katılıp başarı kazanamadıkları Roxy Müzik Yarışması'na katılarak 3.oldular 1998 yılında Metallica'nın Ali Sami Yen Stadı'nda verdikleri konserde alt grup olarak Metallica'dan önce çok başarılı bir konser verdiler.

1999 yılının Mart ayında ilk albümleri olan Kurban'ı piyasaya sürdüler. Ardından eski gitaristleri Umut Gökçen'in Amerika'ya göçmesi ile gitarist değiştirdiler ve son iki albümde yer alan Özgür Kankaynar ile yola devam kararı aldılar. Sert ve İnsanlar albümleri ile müzik hayatlarına kaldıkları yerden devam ettiler.

Son büyük canlı performanslarını ROCKISTANBUL 2005'te Megadeth'in alt grubu olarak yaptılar. Grup Haziran 2005 itibariyle dağıldığını açıkladı. Çoğu insan dağılmalarının nedeninin Burak Gürpınar'ın Athena'ya geçmesi olduğunu sanır, fakat grup tüm yükün Deniz Yılmaz'ın üzerine yüklenmesi ve son albümleri İnsanlar'ın bir ayda sadece 25.000 kopya satması sebebiyle dağılmıştır. Deniz Yılmaz Panik isimli gruba, davulcu Burak Gürpınar Athena'ya katıldı, grubun basçısı Kerem Tüzün ise Demir Demirkan'la sahne almaya devam ediyor.

Grubun bir akustik albüm projesi vardı, fakat dağılmaları sonucu bunu gerçekleştiremediler. Grup 31 Aralık 2006 tarihi itibariyle tekrar bir araya geldiklerini açıkladı.
asmunikal
testadelümanyak
testadelümanyak
asmunikal

KURBAN Empty
MesajKonu: Geri: KURBAN   KURBAN Icon_minitimePerş. Şub. 08, 2007 12:51 pm

çok begenerek dinledigim bir gruptu dağılana kadar
çok üzüldüm dagıldıklarına
ama baktım birleşmişler yine drunken
ama bi baktım kadro degişik
(doğal olarak) benimkide laf ha scratch

-yalann hepsi yalan pale
-rüyaların en tatlısı aşktır I love you
-yalvarırım bi daha aşktan bahsetme bana Crying or Very sad Sad
çığıl
yönetici
yönetici
çığıl

KURBAN Empty
MesajKonu: Geri: KURBAN   KURBAN Icon_minitimeC.tesi Şub. 10, 2007 12:29 am

bana kalırsa kurbanın yeniden birleşmesi çok iyi olduzaten hayranlarının ısrarları yeniden birleşmesini sağladı bounce

KURBAN
1 sayfadaki 1 sayfası