Testament Türkiye Fan Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Testament Türkiye Fan Sitesi

Eskisehir / Turkey

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Dream Theater

5 posters
YazarMesaj
themetalgang
yönetici
yönetici
themetalgang

Dream Theater Empty
MesajKonu: Dream Theater   Dream Theater Icon_minitimePaz Şub. 04, 2007 5:46 am

Yaklaşık 20 yıldır resmi olarak müzik yapan Dream Theater, Berklee'de okuyan bas gitarist John Myung, gitarist John Petrucci ve davulcu Mike Portnoy tarafından kurulmuştur. Daha sonra Petrucci'nin çocukluk arkadaşı Kevin Moore'un da katılımıyla grup "Majesty" adını aldı. Yaptıkları ilk demo albümün başarıya ulaşması sonucu "Majesty" isminin başka bir grup tarafından kullanıldığını öğrenip, Mike Portnoy'un babasının tavsiyesiyle grubun adı eski bir sinemadan esinlenerek "Dream Theater" olarak ilk ve son kez değiştirmişlerdir. Grubun ilk albümü (When Dream and Day Unite) 1989 yılında piyasaya sürüldü. Bu albümden sonra müzikal farklılıklar yüzünden vokalist Charlie Dominici gruptan ayıldı ve onun yerine Kanadalı James LaBrie gruba katıldı. En büyük çıkışı 1992'de ikinci albümleri "Images and Words" albümüyle gerçekleştirdiler. İlk konserlerini Iron Maiden'ın katkısıyla gerçekleştirdiler. 1994'te Awake albümünü çıkaran gruptan Kevin Moore ayrıldı ve yerine Derek Sherinian geldi. 1995'te A Change Of Seasons albümünü 1997'de çıkan Falling From Infinity albümü izledi. Daha sonra gruba Jordan Rudess girdi ve 1999'da Metropolis Part 2 yan başlıklı Scenes From A Memory adlı konsept albüm çıktı. Bu albümde Nicholas diye biri hipnoz ile geçmiş yaşantısına döndürülür ve geçmiş hayatında Victoria adlı bir kadın olduğunu ve iki erkek kardeşin ona aşık olması sonucu yaşanan sorunları görür (Bu hikayenin başı da Images and Words albümünde Metropolis Part 1 olarak anlatılmıştır). Daha sonra deneysel albümler yapan grup 2002'deki 6 Degrees Of Inner Turbulence adlı 2 CDlik bir albüm yaptılar. 2003'te ise kariyerlerinin en sert albümü olan Train Of Thought piyasaya sürüldü. Grup iki kere Türkiye'ye geldi. Biri 6 Degrees turnesinde, biri ise Octavarium turnesinde (Train Of Thought turnesinde de gelmek istememlerine rağmen daha sonra iptal edildi). Dünyanın en büyük progressive gruplarından biri olan Dream Theater son albümünü (Octavarium) 2005 yılında piyasaya sürüldü. Özellikle aksak ritimlere ağırlık vermeleri, armoniyi "progressive" tutarak müziği farklı bir noktaya taşımaları bakımından müziğe katkıları olmuştur. Grup üyelerinin hepsi birçok albümde değişik müzisyenlerle çalışmış, değişik projeler dahil olmuştur. Gitarist John Petrucci 2005 yılında Steve Vai ve Joe Satriani ile beraber G3'te çalmış ve G3 Live in Tokyo isimli albümde yer almıştır. Ayrıca kendisinin Suspended Animation adında bir solo albümü de vardır. Mike Portnoy da defalarca Dünyanın en ünlü davul dergilerine kapak konusu olmuş , dünyanın en iyi davulcularından biridir. Rudees gruba katılmadan önce ünlü basçı Tony Levin, Petrucci, Rudess ve Portnoy Liquid Tension Experiment adı altında iki albüm çıkarmıştır. John Petrucci nin "Rock disipline" Mike portnoy'un "progressive drum concepts" John Myung'un "progressive bass concepts" isimli eğitim videoları vardır.

Grup Elemanları

James LaBrie - vokal,
John Myung - bas gitar,
John Petrucci - gitar,
Mike Portnoy - davul,
Jordan Rudess - klavye
https://testamentfantr.editboard.com
osmanb
çaylak
çaylak
osmanb

Dream Theater Empty
MesajKonu: Geri: Dream Theater   Dream Theater Icon_minitimePaz Şub. 04, 2007 2:30 pm

grubun her üyesi kendi alanında oldukça başarılı özellikle mike portnoy train of thought albümleri tek kelimeyle süper "in the name of god" dinlemeyen pişman olur Very Happy
çığıl
yönetici
yönetici
çığıl

Dream Theater Empty
MesajKonu: Geri: Dream Theater   Dream Theater Icon_minitimeÇarş. Şub. 07, 2007 4:02 am

bu grubu severek dinliyorum Very Happy
bosmisra
çaylak
çaylak
bosmisra

Dream Theater Empty
MesajKonu: Geri: Dream Theater   Dream Theater Icon_minitimeÇarş. Şub. 07, 2007 6:27 am

buralarin en cahil civelek uyesi olaraktan diyorum ki ...

bunlari ben sadece Engin radyo yayinindayken dilediydimdi Very Happy

baska dinlemedim... o dinledigim zamani da unuttum gitti Very Happy guzeldi ama Smile aa bu muymus dedigimi hatirliyorum Very Happy

neyse...

Very Happy iyidir iyi Very Happy cigilim seviyorsa Razz

lol!
http://www.anti-soad.org
asmunikal
testadelümanyak
testadelümanyak
asmunikal

Dream Theater Empty
MesajKonu: Geri: Dream Theater   Dream Theater Icon_minitimePerş. Şub. 08, 2007 12:22 pm

çk severim kendilerini küçükken Mike Portnoya aşık olmştum Embarassed yani küçükken dediğimde 2sene önce fln Smile
asmunikal
testadelümanyak
testadelümanyak
asmunikal

Dream Theater Empty
MesajKonu: Geri: Dream Theater   Dream Theater Icon_minitimePerş. Şub. 08, 2007 12:24 pm

çk severim kendilerini küçükken Mike Portnoya aşık olmştum Embarassed yani küçükken dediğimde 2sene önce fln Smile
asmunikal
testadelümanyak
testadelümanyak
asmunikal

Dream Theater Empty
MesajKonu: Geri: Dream Theater   Dream Theater Icon_minitimePerş. Şub. 08, 2007 12:24 pm

asmunikal
testadelümanyak
testadelümanyak
asmunikal

Dream Theater Empty
MesajKonu: Geri: Dream Theater   Dream Theater Icon_minitimePerş. Şub. 08, 2007 12:25 pm

bosmisra
çaylak
çaylak
bosmisra

Dream Theater Empty
MesajKonu: Geri: Dream Theater   Dream Theater Icon_minitimeC.tesi Şub. 10, 2007 7:14 am

yuuh... az daha yazsaydin... algi problemlerimiz var bizim Very Happy anlayamadik Smile

Turkceyi guzel yaz Wink
http://www.anti-soad.org

Dream Theater
1 sayfadaki 1 sayfası